Hlavní nabídka
Nabídka

Korek hit mezi materiály

Při výstavbě, rekonstrukcích i zařizování chceme nejlepší kvalitu za nejvhodnější cenu. Tento požadovaný poměr se týká i stavebních a konstrukčních materiálů, které se využívají na každém kroku. Ze všech možností, které se dostávají na trh, se o slovo hlásí korek, použitelný i v stříkané formě.


Korkové zátky by měly být známy každému a určitě se s nimi setkali i abstinenti. Využití korku jako výrobního materiálu pro interiérové doplňky je také známé dlouhodobě a určitě ho mnozí z nás mají v současnosti i doma, ale přesto si v České republice ani na Slovensku stále nezískal vysokou oblibu a nedokázal nahradit klasické dřevo, plast či slitiny. Je to škoda, protože ekologická a zdravotně nezávadná použitelnost korku ho přímo předurčuje ke každodennímu využívání v našich obydlích bez nepříznivých vlivů, které se byť v minimálních množstvích, ale přece u některých materiálech mohou objevit.

 

Něco o korku

Korek je stoprocentním přírodním materiálem, díky čemuž je zajištěno dodržování stále se zvyšujících ekologických nároků. Získává se jednoduchým způsobem z korkového dubu, který roste v subtropických pásmech, proto můžeme právem označit jako rodiště korkových materiálů Španělsko, Portugalsko, či Maroko. Na získání korku není potřeba žádný technologický zásah do přírody, stačí oloupat kůru ze stromu, která se následně ve výrobě upraví a zpracuje na konkrétní bytové zařízení. Co je podstatné, kůra korkového dubu se sama zregeneruje, takže výroba korku nijak neubližuje přírodě, pokud je korek získáván správným a šetrným způsobem.

 

Vyhledávané vlastnosti korku :

- stoperocentní přírodní materiál

- využívaní v interieru není zdravotně závadné

- jeho zpracování je šetrné k přírodě

- pružnosť zabezpečuje praktičnosť a dobrou manipulaci

- vyborně udržuje teplo a chová se paropropustně

- vysoká odolnost vůči vlhkosti a plísním

Využití korku v domácnostech :

- OBKLAD - materiál je vhodný i jako obklad, nebo alternatíva k tapetám. Tato možnost je přímo stvořená milovníkům obydlí ladšných v hnědém prevedení.

- KUCHYŇSKÉ DOPLŇKY - rozličné pomůcky určené na stolování jsou vyráběné práve z korku. Nevadí jim voda a dají se dobře vyčistit, akorát pozor na řezy nožem.

- PODLAHY - korkové podlahy jsou měkké, pružné a příjemně sa po nich chodí. Mimo toho dokážou lépe uchovávat teplo, takže Vašim nohám bude dobře i v zimě.ÚPRAVA FASÁD - zjistilo se, že na starší fasády a externí povrchy se může použiť striekaný korok, ktorý původní materiál spevní (původ však nesmí být poškozený).


IZOLÁCE - korek se už dříve osvedčil jako skvělý izolační materiál, který je vhodný i na zvukové odhlučnění interiérových častí a na tepelnou vodivost.

   

Korek se tedy jako stavební materiál osvědčil a výrobcům se s ním pracuje perfektně, akorát jim to není nic platné, protože spotřebitelé preferují jiné materiály. Konzervativní Češi a Slováci jsou stále věrní dřevu a kovům, což je rovněž dobrá volba, ale kombinace těchto materiálů s korkem v společných prostorech by ještě více zvýšila ekologický rámec v našem sektoru s nemovitostmi. Kromě toho je korek cenově dostupný a jeho dlouhodobá životnost konkuruje ostatním materiálem. Tak uvidíme, možná se již brzy dočkáme zvýšení zájmu o korek, protože v stříkané formě na překrytí starých fasád se začíná používat dost.

Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací