Hlavní nabídka
Nabídka

vinyTherm

Vzhled dekorativních omítek a výhody odvětraných fasád - to jsou fasádní obklady vinyTherm. Vyrábějí se z vysoce kvalitních vyplněných termo- plastů v Německu a montované jsou na budovách a domech po celé Evropě. Jejich povrch je tvořen vrstvou pevně zatavených barevných přírodních kamínků s velikostí 2-4 mm. Atraktivní vzhled spolu s dokonalým vyřešením stavebních detailů, jednoduchá a rychlá montáž a nadstandardní 30-letá záruka výrobce Vinyl řadí fasády vinyTherm na špic mezi odvětrávanými fasádními systémy.

S PŘIZNANOU SPÁROU  

           

Cena s DPH: 242,00 Kč/bm (1 344,00 Kč/m²)

 ALPIN

 ELBA

 

 AQUA

 HELIOS

TIROL

GOTLAND

DOLOMIT

RHODOS

TOSCANA

RAVENA

SAHARA

MADEIRA

Minimální objednávka 132 desek = 143 . Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

Cena s DPH: 248,00 Kč/bm (1 378,00 Kč/m²)

MONTANA

BORDEAUX

GRANIT

BASALT

Minimální objednávka 2 desky. Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

BEZ PŘIZNANÉ SPÁRY

 

Cena s DPH: 248,00 Kč/bm (1 378,00 Kč/m²)

DOLOMIT

TOSCANA

AQUA

TIROL

ALPIN

RAVENA

ELBA

Minimální objednávka 2 desky. Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

Cena s DPH: 256,00 Kč/bm (1 422,00 Kč/m²)

SAHARA

MADEIRA

RHODOS

GOTLAND

HELIOS

Minimální objednávka 2 desky. Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

Příslušenství k obkladům

Rohový profil nízky V2107 - 6 mb cena s DPH: 1 056,00 Kč/ ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm a VinyStone. Použití tohoto profilu je možné v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. V tomto případě je nutné obě obkladové desky podložit kářskou latí 20x40mm nebo distančním profilem a na kotvit rohový profil. Další alternativou řešení rohu je použití složeného rohu, v případě, když obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Výhodou použití přiznaných rohů, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

Rohový profil 2-dílný V2117 - 6 mb cena s DPH: 1 668,00 Kč/ ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm. Použití složeného rohu je v případě, kdy obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Složený roh se skládá z podkladové lišty, která se kotví k nosné konstrukci a vlastního krycího rohu, který se jednoduše zacvakne do podkladové lišty. Další alternativou řešení rohu je použití nízkého rohového profilu v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. Výhodou použití přiznaných rohu, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

Ukončovací/ventilační U profil V2112 - 6 mb cena s DPH: 1 488,00 Kč/ ks

Plastový ukončovací profil je určen pro fasádní obklad VinyTherm, kde slouží k ukončení plochy, v případě, kdy desky jsou kompletní a mají plnou tloušťku 26mm. Používá se zejména při kontaktu fasády s podbitím. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

Distanční profil V2190 - 2,5 mb cena s DPH: 335,00 Kč/ ks

Pro vypodložení obkladu v rozích a kolem oken, délka 3m nebo 6m, barva šedohnědá

Ventilační profil spodní V5002 - 2,5 mb cena s DPH: 235,00 Kč/ ks

Ventilační profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro uzavření spáry při první řadě panelů. Je vyroben z PVC, dodává se v barvě bílé a délce 2,5 mb.  

Ukončovací U- profil malý V2109 - 6 mb cena s DPH: 432,00 Kč/ ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

Ukončovací U- profil široký V2122 - 6 mb cena s DPH: 1 104,00 Kč/ ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

Spojovací/ventilační X profil V2103 - 6 mb cena s DPH: 1 728,00 Kč/ ks

Plastový spojovací profil ve tvaru X se používá jako dilatační a spojovací profil pro desky VinyTherm a VinyStone, při spoji na tupo (prodloužení délky). Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. K roštu se kotví pomocí nerezových šroubů. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

Zakladací profil V5025 - 2,5 mb cena s DPH: 295,00 Kč/ ks

Zakládací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro založení první řady panelů. Je vyroben z hliníku, dodává se v délce 2,5 mb.

Upevňovací vrut V5142 cena s DPH: 3,00 Kč/ks

Rozměry: 4,0 x 40 mm

Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)

Drážka: Torx TX20, PN-EN ISO 10664

Závit: plný, na celou délku

Pro tento vrut je typická: - extrémně plochá (nízká) hlava, díky níž vrut nepřekáží ve spoji obkladů nebo spoji obkladu a profilu, - rozšířená hlava, která zaručí, že nedojde k odtržení obkladu nebo doplňkového profilu - drážka Torx, která při šroubování vrutu eliminuje proklouznutí montážního bitu a "stržení" drážky.

Balení: 500 ks

Fasádní hřeb V5104 cena s DPH: 1,00 Kč/ks

Rozměry: 1,9 x 27 mm

Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)

Drážka: drážkovaný

Fasádní hřebík pro systémy vinyTherm a vinyStone - pro vytvoření "přírodního" rohu (bez použití rohového profilu). Při objednávce je nutné objednávat minimálně 10 ks.

Fasády vinyTherm fungují na principu zavěšené, zezadu odvětrané fasády s vloženou tepelnou izolací. Mezi fasádou a tepelnou izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad. Jednoduché spojení lamel systémem pero-drážka působí jako labyrintové těsnění, přes které nepronikne srážková voda. Systém příslušenství vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyřešení všech stavebních detailů. Tento typ fasád tak zaručuje nejen vynikající tepelně izolační účinky a perfektní ochranu před povětrnostními vlivy, ale i cílený odvod vlhkosti z konstrukce a vynikající zvukovou izolaci.

Hlavními přednostmi provětrávaných fasád vinyTherm jsou:

 • suchý způsob montáže, nízká hmotnost(cca 6,5kg/m2) a snadná opracovatelnost desek umožňují rychlý postup montážních prací i za nepříznivých klimatických podmínek
 • na rozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyTherm flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin
 • mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad tím se zdivo aktivně vysušuje
 • tepelně izolační systém vinyTherm je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů
 • Fasáda má samočisticí účinek. Nevyžaduje další nemalé finanční prostředky během její životnosti na opravy.
 • Zabraňuje vzniku plísní v domě dokonce po montáži plísně mizí. (ověřeno)
 • Bezproblémová oprava kterékoli části fasády. Bezúdržbovost  - tento typ fasády se vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolností. Nevyžadují další údržbu jako je tomu u kontaktních fasád vyžadováno věkem omítek ( je jich nutné kolem 10tého roku přemalovat)
 • Barevná stálost fasády ve srovnání s omítkami.
 • Nejdůležitějším je dlouhá životnost udávaná 50 let( pro porovnání kontaktí systém 25 let).

                 

Systém vinyTherm se vyrábí ve dvou provedeních

 • bez přiznané spáry-vytváří vzhled klasické omítky s výhodami zavěšené a odvětrané fasády. Přírodní kamínky zataveny do fasádních profilů dodají Vašim fasádám a plochám harmonický, celistvý a ucelený vzhled.
 • s přiznanou spárou-ideální pro zvýraznění členění a stavby linie obkladu. Použitím vertikálního nebo horizontálního obložení vznikají originální tvarové řešení. S oblibou se používají v oblasti vchodů a štítových stěn.

skladebná šířka je 180 mm, výška je 26 mm
Standardní délka 6 m = 1,08 m2 (pouze dekor Basalt se dodává v délce 3 m = 0,54 m2)
Za příplatek je možné vyrobit nestandardní délku od 0,40 m do 9,00 m
každá nestandardní délka = 1 příplatek / je možné objednávat pouze sudý počet kusů

MONTÁŽ provětrávaných fasád vinyTherm:

Obklad vinyTherm je možné namontovat vertikální, horizontální a diagonální. Bez zkosených hran umožňují vytvářet elegantní celistvé plochy fasád bez přiznaných spojů. Naopak výrazného členění a zdůraznění skladby lze dosáhnout použitím obkladu se zkosenými hranami.
Fasádní obklady vinyTherm díky systému příslušenství Vintec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruovány tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na obchod@stavebniraj.cz nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.fasadajinak.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz


Dokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika