Hlavní nabídka
Nabídka

vinyStone

Aktuální ceny jsou platné pouze u zboží a množství, které máme na skladě. Pokud objednáte zboží (nebo množství), které nemáme na skladě, nedokážeme Vám ceny garantovat. Pokud dojde ke zvýšení ceny při Vaší objednávce, budeme Vás informovat a budete mít možnost objednávku zrušit nebo upravit.

Termín dodání 1 - 6 týdnů. V termínu dodání a dostupnosti zboží může dojít kdykoli ke změně, v těchto případech Vás budeme informovat.

Vzhled dekorativních omítek a výhody odvětraných fasád - to jsou fasádní obklady VinyStone. Vyrábějí se z vysoce kvalitních vyplněných termo- plastů v Německu a montované jsou na budovách a domech po celé Evropě. Jejich povrch je tvořen vrstvou pevně zatavených barevných přírodních kamínků s velikostí 2-4 mm.

S PŘIZNANOU SPÁROU 1,2 m - typ kvádra ,,400"

 

Cena s DPH: 345,00 Kč/ks (1 597,00 Kč/m²)

 ALPIN

 ELBA

 

 AQUA

TIROL

DOLOMIT

TOSCANA

RAVENA

BORDEAUX

SAHARA

MADEIRA

GRANIT

BASALT

HELIOS

GOTLAND

RHODOS

MONTANA

Minimální objednávka 150 desek = 32,5 . Lze objednávat jen v násobcích 2 ks.

Skladebná šířka desky :180 mm
Délka desky : 1,2 m
Výška: 26 mm

Mezi deskami je přiznaná drážka a každá deska je ještě rozdělena drážkou na třetiny
deska VT138 vytváří na fasádě kvádry 180 x 400 mm

1 ks = 0,216 m²
1 balení = 6 ks = 1,296 m²
1 m²  = ± 6,40 kg

Fasádní obklady Viny Stone jsou dodávány na objednávku.
Objednávky vyřizujeme až po obdržení platby za zboží, nebo zálohy min. 50% z celkové ceny objednávky.

Příslušenství k obkladům

V2107 Rohový profil nízky - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 152,00 Kč/ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm a VinyStone. Použití tohoto profilu je možné v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. V tomto případě je nutné obě obkladové desky podložit kářskou latí 20x40mm nebo distančním profilem a na kotvit rohový profil. Další alternativou řešení rohu je použití složeného rohu, v případě, když obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Výhodou použití přiznaných rohů, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2117 Rohový profil 2-dílný - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 812,00 Kč/ks

Plastový rohový profil se používá jako přiznaný nárožní profil pro desky VinyTherm. Použití složeného rohu je v případě, kdy obě obkladové desky jsou kompletní včetně pera a drážky = je zachována plná tloušťka desek 26mm. Složený roh se skládá z podkladové lišty, která se kotví k nosné konstrukci a vlastního krycího rohu, který se jednoduše zacvakne do podkladové lišty. Další alternativou řešení rohu je použití nízkého rohového profilu v případě dotyku nárožních desek, které mají odříznuty péro a drážku a tím pádem zbývá pouze lícová stěna. Výhodou použití přiznaných rohu, je zakrytí nerovností podélných průřezů desky. Roh se také dá řešit podložením obkladových desek a sražením k sobě, ale tento postup vyžaduje velmi přesný (rovný) délkový průřez. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2112 Ukončovací/ventilační U profil - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 608,00 Kč/ks

Plastový ukončovací profil je určen pro fasádní obklad VinyTherm, kde slouží k ukončení plochy, v případě, kdy desky jsou kompletní a mají plnou tloušťku 26mm. Používá se zejména při kontaktu fasády s podbitím. Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V2190 Distanční profil 40/20- 2,5 m, šedá

Cena s DPH: 365,00 Kč/ks

Pro vypodložení obkladu v rozích a kolem oken, délka 3m nebo 6m, barva šedohnědá

V5002 Ventilační profil spodní - 2,5 mb, bílá

Cena s DPH: 255,00 Kč/ks

Ventilační profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro uzavření spáry při první řadě panelů. Je vyroben z PVC, dodává se v barvě bílé a délce 2,5 mb.  

V2109 Ukončovací U- profil malý - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 444,00 Kč/ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

V2122 Ukončovací U- profil široký - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 104,00 Kč/ ks

Ukončovací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro ukončení obkladu.

V2103 Spojovací/ventilační X profil - 6 mb, bílá

Cena s DPH: 1 884,00 Kč/ ks

Plastový spojovací profil ve tvaru X se používá jako dilatační a spojovací profil pro desky VinyTherm a VinyStone, při spoji na tupo (prodloužení délky). Profil se dodává v barvě bílé a délce 6m a 3m. K roštu se kotví pomocí nerezových šroubů. Při objednávce je nutné objednávat násobky 3m.

V5025 Zakladací profil - 2,5 mb, hliníkový

Cena s DPH: 285,00 Kč/ks

Zakládací profil je doplňkový profil pro fasádní obklad. Slouží pro založení první řady panelů. Je vyroben z hliníku, dodává se v délce 2,5 mb.

V5142 Upevňovací vrut 4 x 40 mm, nerez

Balení: 200 ks v krabičce

Cena s DPH: 3,50 Kč/ks

Rozměry: 4,0 x 40 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx TX20, PN-EN ISO 10664
Závit: plný, na celou délku

Pro tento vrut je typická:
- extrémně plochá (nízká) hlava, díky které vrut nezavazí ve spoji obkladů nebo spoji obkladu a profilu,
- rozšířená hlava, která zaručí, že nedojde k utržení obkladu nebo doplňkového profilu
- drážka Torx, která při šroubování vrutu eliminuje proklouznutí montážního bitu a "strhnutí" drážky.

V5104 Fasádní hřeb 1,9 x 27 mm, nerez

Cena s DPH: 1,50 Kč/ks

Rozměry: 1,9 x 27 mm

Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)

Drážka: drážkovaný

Fasádní hřebík pro systémy vinyTherm a vinyStone - pro vytvoření "přírodního" rohu (bez použití rohového profilu). Při objednávce je nutné objednávat minimálně 10 ks.

V5116 Upevňovací vrut samořezný 3,5 x 25 mm, nerez

Balení: 1000 ks v krabičce včetně 1 ks Torx bitu

Cena s DPH: 8,50 Kč/ks

 

Samořezný montážní vrut pro systémy Multipanel, VinyTherm, VinyStone pro montáž na na hliníkovou podkladní konstrukci.

Rozměry: 3,5 x 25 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx, PN-EN ISO 10664
Závit: částečný, na délku 17 mm

Pro tento vrut je typická:
- extrémně plochá (nízká) hlava, díky které vrut nezavazí ve spoji obkladů nebo spoji obkladu a profilu,
- rozšířená hlava, která zaručí, že nedojde k utržení obkladu nebo doplňkového profilu
- drážka Torx, která při šroubování vrutu eliminuje proklouznutí montážního bitu a "strhnutí" drážky.

V5140 Upevňovací vrut zápustný 3 x 12 mm, nerez

Balení: 200 ks v krabičce

Cena s DPH: 1,50 Kč/ks

 

Montážní vrut se zápustnou hlavou vhodný pro montáž doplňkových profilů ke všem systémům Vinylit ( Multipaneel, VinyTherm, VinyStone, VinyPlus, VinyBrick).

Orientační spotřeba na montáž doplňkových profilů jsou cca 4 ks na metr profilu (doporučená rozteč vrutů je max. 25 cm).

Rozměry: 3,0 x 12 mm
Materiál: A2 nerezová ocel (INOX)
Drážka: Torx T10, PN-EN ISO 10664
Závit: plný, na celou délku

Fasády vinyStone fungují na principu zavěšené, zezadu odvětrané fasády s vloženou tepelnou izolací. Mezi fasádou a tepelnou izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, která odvádí vlhkost a chlad. Jednoduché spojení lamel systémem pero-drážka působí jako labyrintové těsnění, přes které nepronikne srážková voda. Systém příslušenství vinyTec a vinyCom umožňuje dokonalé vyřešení všech stavebních detailů. Tento typ fasád tak zaručuje nejen vynikající tepelně izolační účinky a perfektní ochranu před povětrnostními vlivy, ale i cílený odvod vlhkosti z konstrukce a vynikající zvukovou izolaci. Atraktivní vzhled spolu s dokonalým vyřešením stavebních detailů, jednoduchá a rychlá montáž a nadstandardní 30-letá záruka výrobce Vinyl řadí fasády vinyStone na špic mezi odvětrávanými fasádními systémy.Na výběr je celkem 16 dekorů fasádních desek, které je možno na fasádách různě kombinovat. Vytváří tak široký prostor pro vyjádření vlastních představ o vzhledu domu. Navíc si i po mnoha letech zachovávají perfektní vzhled a barvy zůstávají stále stejně živé.

 Hlavními přednostmi provětrávaných fasád vinyStone jsou:

  • suchý způsob montáže, nízká hmotnost (cca 6,5kg/m2) a snadná opracovatelnost desek umožňují rychlý postup montážních prací za nepříznivých klimatických podmínek
  • narozdíl od klasických omítek reagují fasády vinyStone flexibilně na změny teplot a nedochází k vytváření trhlin
  • mezi fasádou a izolací dochází k nepřetržité cirkulaci vzduchu, který odvádí vlhkost a chlad- tím se zdivo aktivně vysušuje
  • tepelně izolační systém vinyStone je zapsán do seznamu výrobků v programu "Zelená úsporám" a lze tak čerpat státní dotaci na zateplení domů
  • fasáda má samočisticí účinek. Nevyžaduje další nemalé finanční prostředky během její životnosti na opravy.
  • Zabraňuje vzniku plísní v domě dokonce po montáži plísně mizí. (ověřeno)
  • Bezproblémová oprava kterékoli části fasády.Bezúdržbovost  - tento typ fasády se vyznačuje vysokou mechanickou stabilitou a odolností. Nevyžadují další údržbu jako je tomu u kontaktních fasád vyžadováno věkem omítek ( je jich nutné kolem 10tého roku přemalovat)
  • Barevná stálost fasády ve srovnání s omítkami.
  • Nejdůležitějším je dlouhá životnost udávaná 50 let( pro porovnání kontaktní systém 25 let).        

       Systém vinyStone se vyrábí pouze s přiznanou spárou :

  • s přiznanou spárou - ideální pro zvýraznění členění a stavby linie obkladu. Použitím vertikálního nebo horizontálního obložení vznikají originální tvarové řešení.             S oblibou se používají v oblasti vchodů a štítových stěn.

 

MONTÁŽ převětrávaných FASÁD vinyStone:

Obklad vinyStone je možné namontovat vertikální, horizontální a diagonální. Bez skosených hran umožňují vytvářet elegantní celistvé plochy fasád bez přiznaných spojů. Naopak výrazného členění a zdůraznění skladby lze dosáhnout použitím obkladu se zkosenými hranami.

Fasádní obklady vinyStone díky systému příslušenství Vintec a vinyCom umožňují dokonalé vyřešení všech detailů. Jsou to především spojovací profily, profily pro vytváření rohů, horní a dolní zakončení fasády a profily pro ostění stavebních otvorů, které usnadní práci ve všech detailech. Všechny díly příslušenství jsou konstruovány tak, aby bylo vždy zajištěno účinné odvětrání fasády a spolehlivý odvod dešťové vody.


Zobrazení barevnosti na monitoru nebo jiném zobrazovacím zařízení nemusí odpovídat barvě a odstínu skutečného produktu.


Objednávat můžete e-mailem na jiri.dosedla@gmail.com nebo pomocí objednávkového formuláře. Zboží si můžete osobně odebrat v Bořitově v sídle společnosti, nebo Vám ho dovezeme naší dopravou, případně zašleme přepravní službou, po celé ČR i SR. Cenu za dopravu Vám sdělíme při objednání, podle místa dodání a váhy dodávaného zboží.


Naše nabídka také na:

www.fasadajinak.cz | www.interieroveobklady.cz | www.fasadniobklad.cz | www.plastove-palubky-obklady.cz | www.ohebnekamenneobklady.cz | www.plastoveplotylevne.cz | www.korkovefasady.cz


Dokumenty


Foto


Potřebujete poradit?

Miriam Purašová

Obchodní ředitelka

Jiří Dosedla

Odbyt, logistika


Tento web používá pro svůj provoz cookies. Více informací